5 najpopularniejszych usług w warsztacie blacharsko-lakierniczym

//5 najpopularniejszych usług w warsztacie blacharsko-lakierniczym

Nowoczesnemu warsztatowi blacharsko-lakierniczemu można przyjrzeć się między innymi pod kątem wyposażenia w sprzęt i narzędzia, doświadczenia załogi, czy osiąganych efektów podczas każdej realizacji. Można także szukając odpowiedniego usługodawcy skupić się na wachlarzu oferowanych usług i wybrać takie miejsce, w którym wszechstronne działania są gwarancją rzetelnie przeprowadzonych napraw, istotnych zarówno dla nienagannego wyglądu auta, jak też dla ogólnego bezpieczeństwa użytkowania danego pojazdu.

Kiedy warto wstawić auto do warsztatu blacharsko-lakierniczego?

W przypadku konieczności naprawy karoserii lub potrzeby jej odświeżenia, podejmowanie samodzielnych działań może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych. Wystarczy nieodpowiednio dobrane urządzenie lub nieodpowiedni preparat, aby powstały zmiany, które cofnąć będzie można już tylko z pomocą specjalisty. Dobrze jest zatem niezwłocznie zostawić samochód w warsztacie blacharsko-lakierniczym, gdy potrzebujesz jednej wymienionych poniżej usług:

1. Usuwanie wgnieceń

Wszelkie wgłębienia i odkształcenia poszczególnych elementów pojazdu związane chociażby z gradobiciem, stłuczkami, kolizjami są z powodzeniem naprawiane między innymi przy użyciu specjalnych dźwigni, służących do wypychania danej powierzchni do poprzedniej pozycji, a gdy do wgnieceń dostęp jest tylko od zewnątrz, sprawdzają się metody nagrzewania – naklejany na gorąco „Glue Puller” (ma postać plastikowego grzybka) czyni powierzchnię bardziej plastyczną, a przez to podatną na przywrócenie do pierwotnej pozycji karoserii.

2. Wymiana uszkodzonych elementów

Zdarzyć się może, że bardziej opłacalną opcją będzie wymiana danego elementu karoserii, co ma miejsce zwłaszcza przy bardzo rozległych uszkodzeniach, mechanicznych zniszczeniach konstrukcji danej części albo gdy korozja spowodowała znaczne spustoszenia. Solidny warsztat specjalizujący się w naprawach blacharsko-lakierniczych ma dostęp do wysokiej klasy części zamiennych, które z powodzeniem zastąpią dotychczasowe elementy nadwozia, a fachowo zamontowane będą gwarancją bezpieczeństwa.

3. Lakierowanie samochodu

Usługa ta może dotyczyć zarówno malowania poszczególnych elementów, jak również pokrycia całego nadwozia warstwą odpowiedniego dobranego lakieru (kolor zgodny z pierwotnym lub inny). Proces taki powinien odbywać się w optymalnych warunkach, na przykład w specjalistycznej komorze lakierniczej, aby naniesione warstwy preparatu przed całkowitym wyschnięciem nie miały styczności z drobinkami kurzu, czy innymi zanieczyszczeniami, mogącymi trwale zespolić się z nakładanym lakierem. Profesjonalnie polakierowany samochód ma wygląd zgodny z oczekiwaniami.

Malowanie auta w warsztacie lakierniczym

4. Regeneracja lakieru

Wiąże się ona przede wszystkim z podniesieniem walorów estetycznych nieuszkodzonej karoserii auta, chociaż istotną rolę odgrywa również w przypadku obtarć, rys czy odprysków, które można zniwelować w najmniej inwazyjny sposób, bez korekt kształtu poszczególnych elementów nadwozia. Uzupełnienie lakieru na konkretnej powierzchni, przywrócenie jego blasku, zmiana powłoki zmatowionej upływem czasu w błyszczącą – to jedne z licznych możliwości, które dzięki innowacyjnym preparatom i metodom są bezpieczne dla karoserii.

5. Polerowanie karoserii

Głównym urządzeniem jest specjalna polerka, w której odpowiednia regulacja obrotów oraz możliwość zastosowania optymalnie dobranej gąbki polerskiej przynosi najlepsze rezultaty. Można polerować zarówno lakier na nowej karoserii, jak również przywracać w ten sposób blask autom z dłuższą historią. W każdym przypadku wzrasta estetyka pojazdu, usunięte zostają zacieki, hologramy oraz inne niepożądane detale, a zabezpieczone specjalistycznymi preparatami powierzchnie dłużej zachowują korzystny wygląd.

Więcej dowiesz się ze strony

Z warsztatem blacharskim i lakiernicznym zawsze na prostej

Bez względu na to, czy konieczne są zaawansowane naprawy przy znacznych uszkodzeniach lub wręcz zniszczeniach w karoserii, czy wizyta w warsztacie blacharsko-lakierniczym ma na celu raczej działania podnoszące walory wizualne auta, warto wszystkie działania powierzyć fachowcom.

Alternatywa w postaci samodzielnych amatorskich napraw niesie ze sobą ryzyko pogłębienia wgnieceń lub odbarwienia mniejszych lub większych powierzchni lakierowanych, co sprawi, że wcześniej czy później będziesz potrzebować pomocy profesjonalisty.

Dobry warsztat bez kompromisów – wybierz rozsądnie swojego usługodawcę

Bogaty wybór sprawia, że z powodzeniem znajdziesz warsztat cieszący się uznaniem i zaufaniem klientów, który spełni również Twoje oczekiwania. Jeżeli już na początku współpracy otrzymasz wszystkie niezbędne informacje, wiarygodny kosztorys oraz uzyskasz konkretne odpowiedzi na zadawane pytania, możesz ten początek uznać za dobrze rokujący, a wybrany warsztat blacharsko-lakierniczy za miejsce godne zaufania.

2020-03-24T10:12:56+00:00