5 powodów, dla których warto zrobić prawo jazdy

//5 powodów, dla których warto zrobić prawo jazdy

Pomijając czystą przyjemność, jaką daje nieskrępowana jazda samochodem, prawo jazdy ułatwia życie w wielu aspektach. Dzięki temu dokumentowi jesteś samodzielny, robisz lepsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy i możesz wygodnie pokonywać długie dystanse. Oto pięć powodów, które uzmysłowią Ci, że warto mieć prawo jazdy:

Niezależność – własny samochód – swoje prawo jazdy

Dzięki prawu jazdy sam sobie jesteś szefem. Nie musisz nikogo prosić o podwiezienie ani dostosowywać się do rozkładu jazdy autobusów czy tramwajów. Dzięki temu przejmujesz kontrolę nas własnym życiem i możesz mądrze zarządzać swoim czasem.

Oszczędność czasu – prawo jazdy

Mając samochód i prawo jazdy możesz sam opracować sobie najkrótszą i najwygodniejszą dla Ciebie trasę. Autobusy i inne środki transportu miejskiego często jeżdżą okrężną drogą, zatrzymując się co chwila na przystankach. Jako kierowca nie musisz tracić czasu na niepotrzebne postoje ani na wpuszczanie i wypuszczanie ludzi, których w godzinach szczytu mogą być tłumy.

Mobilność przy posiadaniu prawa jazdy

W dzisiejszych czasach trzeba się sporo przemieszczać. Być może pracujesz lub będziesz kiedyś pracować daleko od domu, a nawet w sąsiedniej miejscowości. Oczywiście możesz skorzystać z autobusu lub poszukać przewoźnika, jednak te formy transportu pozostawiają wiele do życzenia. Po pierwsze, musisz dostosować się do rozkładu jazdy, który rzadko pokrywa się z osobistym grafikiem. Kolejnym problemem jest to, że środki komunikacji miejskiej nie dowiozą Cię bezpośrednio do miejsca docelowego. Często będziesz musiał pieszo pokonać długi dystans zanim dotrzesz do interesującego Cię punktu.

3 kategorie prawa jazdy, dedykowane przyszłym kierowcom zawodowym

Komfort podróżowania z posiadania własnego prawa jazdy

Tłok, przykry zapach unoszący się w powietrzu, twarde siedzenia. Brzmi znajomo? Nie jeśli posiadasz prawo jazdy! Podróż samochodem, w którym możesz dowolnie regulować fotele, klimatyzację czy nawiew powietrza jest o wiele wygodniejsza niż jazda w pełnym ludzi autobusie, w którym na dodatek często brak miejsc siedzących.

Większe szanse na zatrudnienie z własnym prawem jazdy

Większość pracodawców łaskawszym okiem spogląda na CV, które zawierają informację o posiadanym prawie jazdy. Nawet jeśli Twój przyszły zawód nie będzie wymagał umiejętności kierowania autem, sam fakt dysponowania dokumentem potwierdzającym tę umiejętność świadczy o Twojej zaradności i chęci podnoszenia kwalifikacji, co jest zawsze mile widziane na rynku pracy.

Prawo jazdy przydaje się w wielu życiowych sytuacjach. Nie warto używać wymówek typu „to dla mnie za trudne”, „nie potrafię zapanować nad maszyną”. Nauka jazdy to naprawdę nic strasznego. Oczywiście są osoby, które mają większą smykałkę do motoryzacji niż reszta, jednak generalnie jazda samochodem nie wymaga żadnych specjalnych zdolności. Jest to praktyczna umiejętność, której można się nauczyć tak samo, jak gotowania czy sprzątania.

Autorem artykułu jest Ośrodek Szkolenia Kierowców ‚FILIP’

2019-01-07T09:50:01+00:00