Internetowy kurs na prawo jazdy – czy warto inwestować w szkolenie on-line?

//Internetowy kurs na prawo jazdy – czy warto inwestować w szkolenie on-line?

Nauka przez Internet staje się coraz bardziej popularna. E-kurs to wygodne rozwiązanie dla osób, które mają napięty grafik i nie chcą tracić czasu na dojazdy. Ta metoda nauki wymaga jednak od kursanta większej samodyscypliny i konsekwencji. Dom instynktownie kojarzy nam się z miejscem odpoczynku. Samodzielne zmotywowanie się do nauki może być trudne, gdy wokół znajduje się tyle rozpraszaczy – telewizor, Facebook i inne media. Czy nauka drogą wirtualną może być w związku z tym równie skuteczna co tradycyjna forma nauczania?

Wszystko zależy od silnej woli kursanta

Jeżeli ktoś jest bardzo zdeterminowany, by ukończyć kurs na prawo jazdy i umie sam siebie zdopingować, może wybrać naukę przez Internet. Plan nauczania nie różni się od tego, który obowiązuje w stacjonarnych ośrodkach szkolenia, inna jest tylko forma nauczania. Kursant otrzymuje login i hasło do platformy edukacyjnej. Szkoły nie narzucają dni i godzin nauki, jednak pamiętajmy, że konto jest aktywne przez określoną ilość czasu, zwykle 90 dni.

Polecamy również artykuł „Jaki kurs prawa jazdy wybrać na początek?”

Co e-kurs powinien obejmować?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy tradycyjny kurs na prawo jazdy czy e-kurs, powinien on nas solidnie przygotować do egzaminu. Upewnijmy się, że kurs jest zgodny z rozporządzeniem w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami. Nieuczciwi szkoleniowcy mogą nam proponować okrojoną wersję kursu – takie oferty należy omijać szerokim łukiem! Kursant powinien otrzymać wszystkie niezbędne do nauki materiały, takie jak filmy i animacje objaśniające zasady ruchu drogowego.

Szkolenie on-line w praktyce

Internetowe kursy na prawo jazdy dają kursantowi pewną swobodę, jednak nawet tutaj obowiązuje pewien harmonogram zajęć. Tak więc, osoba, która nie zaliczyła pierwszego poziomu, nie będzie mogła przejść do kolejnych tematów. Platforma e-learningowa na bieżąco monitoruje postępy w nauce i uniemożliwia ingerencję w kolejność przewidzianych zajęć. Kursant musi po kolei przejść wszystkie etapy, tak samo jak w ośrodku szkolenia. Po kilku lekcjach pojawia się panel powtórkowy, dzięki któremu można zweryfikować i utrwalić nabytą wiedzę. Grupę poszczególnych tematów zamyka test sprawdzający. Pozytywny wynik testu jest warunkiem przejścia do kolejnego etapu. Po odbyciu wszystkich lekcji kursant może jeszcze raz przetestować swoją wiedzę w symulacji egzaminu. Ponadto, platformy e-learningowe często oferują dodatkowe materiały, takie jak wirtualne biblioteki, filmy czy akty prawne.


Kurs na prawo jazdy przez Internet nie jest złym pomysłem, o ile kursant posiada wysoką samodyscyplinę i jest konsekwentny w działaniu. Pamiętajmy, że nauka przez Internet nie odbiera nam prawa do konsultacji z instruktorem, do którego powinniśmy się zwracać w razie jakichkolwiek niejasności.

Więcej informacji znajdziesz na blogu https://osk-filip.pl/blog/

2019-01-07T09:51:41+00:00