W Łodzi powstaje wypożyczalnia zabytkowych samochodów

//W Łodzi powstaje wypożyczalnia zabytkowych samochodów

Miasto Łódź słynie z industrialnego charakteru. Niegdyś szare, brzydkie, bez wyrazu, zostało w ostatnich latach upiększone w sposób nie pozbawiony artyzmu – stare fabryki odrestaurowano zachowując ich pierwotny charakter, przez co obecnie wręcz zdają się być nowoczesną imitacją dawnych manufaktur. Zachowano jednak niezwykły ich klimat, czuć tam ciężką pracę ludzkich rąk, pęd technologiczny, melancholijną atmosferę czegoś, co przeminęło – innymi słowy wiele skrajności.

Jednocześnie owe dawne manufaktury stały się centrami handlowymi, dziennie odwiedzanymi przez tysiące ludzi. Fakt ten sprawił, iż pewien przedsiębiorca z Łodzi zauważył, że czegoś tam brakuje i stwierdził, że to wypożyczalnia samochodów – ale jakich… Wyłącznie dawnych, modeli przedwojennych, a nawet tych, które stanowią pierwowzory współczesnych automobili. Jest to więc wypożyczalnia samochodów kolekcjonerskich. Auta są oryginalne, odrestaurowane, oczywiście z nowymi silnikami.

wynajem samochodu po wypadkach

Oferta aut zabytków w wypożyczalni samochodów w Łodzi

A znajdują się wśród nich:

  • Rolls-Royce Silver Ghost – marzenie każdego kierowcy; produkowany w latach 1907-1930, będący właściwie kareta na kołach,
  • 1908-1927 Ford T – można by powiedzieć, dyliżans z silnikiem, niewielkich rozmiarów auto, z odkrytym dachem, przywodzące na myśl uprzemysłowiony dziki zachód czy czasy prohibicji,
  • 1930-1937 Cadillac V16 7,4 l – pokaźnych rozmiarów limuzyna miejska do dzisiaj będąca marzeniem każdego kolekcjonera.

Te zaledwie trzy samochody, o bardzo dużej wartości, można wypożyczyć, lecz wyłącznie z szoferem, który wozi klientów po manufakturze. Ale to nie wszystko, bo poza wymienionymi autami wypożyczalnia samochodów proponuje chętnym również bryczki zaprzężone w konie, które w jeszcze większym stopniu wpisują się w industrialny klimat otoczenia. Jest ich też znacznie więcej, gdyż są znacząco tańsze od kolekcjonerskich aut.

Przeczytaj również o diagnostyce samochodowej https://autkowawa.pl/diagnostyka-samochodowa/

Wypożyczalnia samochodów wehikułem czasu

W ten sposób łódzkie manufaktury stały się niezwykłym miejscem, co szczególnie czuje się wieczorem, gdy zapalają się stylizowane lampy, a na deptakach pojawiają się owe arcydzieła ludzkiej technologii lub stylowe powozy. Nie trzeba mieć nadzwyczajnej wyobraźni by poczuć wówczas inną epokę. O to właśnie chodziło i dzięki temu przedsięwzięcie łódzkiego biznesmena w postaci wypożyczalni samochodów zabytkowych i powozów znakomicie wpisało się i uzupełniło lukę w wizerunku dawnych czasów. Łódź z pewnością jest miastem, które potrzebowało, jeśli można tak powiedzieć – stylizowanej wypożyczalni samochodów i na nią zasłużyło. Niewiele jest miejsc, które robią podobne wrażenie. To po prostu trzeba zobaczyć.

2019-01-07T08:29:02+00:00