Samochody zastępcze z floty warsztatu – wszechstronna pomoc nie tylko po wypadku

//Samochody zastępcze z floty warsztatu – wszechstronna pomoc nie tylko po wypadku

Alternatywą dla skorzystania z usług wypożyczalni lub dla wynajęcia auta od ubezpieczyciela, może być wypożyczenie auta w warsztacie mechanicznym albo blacharsko-lakierniczym. Gama samochodów zastępczych jest rozbudowana, warunki wynajmu korzystne, a dodatkowo skorzystasz z atrakcyjnej oferty, jeżeli w tym samym warsztacie będzie naprawiane Twoje własne auto.

Wynajem samochodów zastępczych w praktyce: co warto wiedzieć?

Poszczególne okoliczności sprawiają, że bez dostępu do własnego auta służbowego lub prywatnego znacznie trudniej jest wywiązywać się z codziennych obowiązków. Ubezpieczyciel nie może zobligować Cię do korzystania ze środków komunikacji publicznej, dlatego zawsze masz prawo wynająć samochód zastępczy na określonych warunkach.

1. Samochody zastępcze z OC sprawcy

Bezgotówkowe wypożyczenie auta w sytuacji, gdy Twoje zostało uszkodzone przez innego uczestnika ruchu drogowego. Do czasu zakończenia napraw mechanicznych lub blacharskich w serwisie albo do czasu zakupu innego auta w przypadku szkody całkowitej, możesz jeździć wynajętym samochodem, a koszt wynajmu pokryje ubezpieczyciel sprawcy.

2. Auto zastępcze, gdy zdarzenie drogowe nastąpiło z Twojej przyczyny

W takiej sytuacji również masz prawo do skorzystania z auta zastępczego, natomiast opcja bezpłatna dostępna będzie wtedy, gdy posiadasz ubezpieczenie AC lub/i pakiet Assistance. Udogodnieniem ze strony warsztatu może być również wynajem bezgotówkowy, jeżeli w tym warsztacie serwisujesz swoje auto po danej kolizji czy wypadku.

3. Nieznani sprawcy poszczególnych zdarzeń

Dotyczy to zarówno przypadku, gdy sprawca oddalił się z miejsca wypadku i niemożliwe jest ustalenie jego tożsamości, jak również kwestii stłuczek parkingowych, z podobnym skutkiem – Twoje auto zostało uszkodzone, a sprawca pozostaje nieznany. Osobną, lecz podobną w konsekwencjach kwestię, stanowią kradzieże aut i każda z tych sytuacji to argument za skorzystaniem z wynajmu auta zastępczego.

4. Niszczące działanie warunków atmosferycznych

Samochody zastępcze udostępniane są również w sytuacjach, gdy na auto upadnie drzewo, gdy silne gradobicie spowoduje znaczne ubytki w karoserii i szybach, a także w innych okolicznościach związanych bezpośrednio z nieprzychylnym działaniem natury. Oddając auto do warsztatu na czas naprawy możesz skorzystać z samochodu zastępczego.

5. Typowe lub mniej typowe awarie

Samochody zastępcze są do Twojej dyspozycji również wtedy, gdy Twoje auto nie działa prawidłowo, niemożliwe jest jego uruchomienie lub gdy z innych przyczyn nie powinno uczestniczyć w ruchu drogowym. Wybierając do naprawy własnego auta warsztat z szerokim spektrum usług, możesz tam liczyć również na wynajem odpowiedniego pojazdu.

Klasa pojazdu w kwestii samochodów zastępczych – ważne dla ubezpieczyciela

W przypadku wynajmu auta z OC sprawcy, jego ubezpieczyciel pokryje uzasadnione koszty napraw oraz koszty użytkowania przez Ciebie auta zastępczego, niemniej jednak klasa pojazdu powinna być równa lub niższa w stosunku do segmentu Twojego samochodu. Wybierając warsztat z dobrze skompletowaną i uzupełnianą flotą możesz mieć jednak pewność, że odpowiednie auto otrzymasz do dyspozycji już przy pierwszej wizycie.

Co więcej, zazwyczaj możesz skorzystać z opcji dostarczenia auta pod wskazany przez Ciebie adres. Jest to niezwykle przydatne w sytuacji, gdy do zdarzenia doszło w dużej odległości od Twojego miejsca zamieszkania, a samochód zastępczy potrzebny jest niezwłocznie. Na doświadczonego usługodawcę można liczyć również w kwestii dopełniania wszelkich formalności z ubezpieczycielami.

Z samochodami zastępczymi zawsze bezpiecznie i pewnie

Zanim Twoje auto będzie gotowe do dalszego użytkowania, czyli zanim zostanie naprawione, a całość łącznie z karoserią odzyska swoje wcześniejsze walory, samochody zastępcze to temat, który z powodzeniem przyswoisz dzięki solidnemu usługodawcy. Jeżeli jest to warsztat blacharsko-lakierniczy z usługą wynajmu aut, warto zrezygnować z dalszych poszukiwań i wybrać gamę usług w ramach jednej współpracy, bardziej korzystnej finansowo, która dodatkowo pozwala oszczędzać czas.

2020-03-24T10:13:45+00:00