Wynajem busów w Dollar Thrifty Automotive

//Wynajem busów w Dollar Thrifty Automotive

Wynajem busów w Dollar Thrifty Automotive. W 2009 roku Hertz Global Holdings złożył pierwszą ofertę zakupu wypożyczalni samochodów z siedzibą w Tulsa za 41 USD za jedną akcję. Do kwietnia 2010 r. negocjacje doprowadziły Hertz do złożenia oferty o wartości 1,27 mld USD, która ponownie wzrosła do 1,5 mln USD, ale po raz trzeci została odrzucona przez udziałowców spółki Dollar Thrifty. W lipcu 2011 r. oferta Hertza wzrosła do 1,91 mld USD, konkurując z konkurencyjną ofertą Avis Budget Group o wartości 1,55 mld USD. Ostatecznie, w dniu 19 listopada 2012 r., były prezes i CEO Hertz Global Holdings Mark P. Frissora ogłosił zakup przez spółkę grupy Dollar Thrifty Automotive za 2,3 mld USD.

Wynajem busów na Florydzie

Grupa Dollar Thrifty Automotive Group podzieliła się na dwie niezależne spółki zależne, Thrifty Car Rental i Dollar Rent A Car, pod kierownictwem The Hertz Corporation. Każdy z nich prowadzi własną sprzedaż, marketing, wynajem flot i franczyzę poza siedzibą firmy Hertz w Estero na Florydzie, pod kierownictwem prezesa i dyrektora generalnego Kathryn V. Marinello.
Wynajem samochodu osobowego A Dollar
Logo na ładunek A w dolarach amerykańskich

Dawniej znany jako Dollar A Day Rent A Car Systems, Dollar Rent A, Inc. został założony przez Henry’ ego J. Caruso w Los Angeles w Kalifornii w 1965 roku. Wynajem został zakupiony za nieujawnioną kwotę przez The Chrysler Corporation w dniu 15 sierpnia 1990 roku, która połączyła Dollar Rent A Car i Thrifty Car Rental w Dollar Thrifty Automotive Group.

Wynajem busa z kierowcą rynek rozrywki turystycznej

Marka Dollar skupia się na rynkach rozrywki i turystyki, z 76% przychodów marki w 1997 roku z Florydy, Kalifornii, Hawajów i Nevady. Wynajem Dollar Rent A Car ma ponad 370 lokalizacji na całym świecie w 26 krajach, w tym Australii, Kanadzie, regionie Karaibów i Ameryce Łacińskiej, a także około 230 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych.

Wypożyczalnia samochodów Dollar Rent A Car oferuje bagażniki narciarskie, foteliki dziecięce, nawigację i wsparcie operacyjne.
Thrifty Car Rental został założony w 1958 roku jako spółka pośrednio zależna od Thrifty Rent A Car System, Inc. W maju 1989 roku marka Thrifty nabyła Snappy Car Rental Inc. z siedzibą w Ohio za 40 mln USD, która specjalizuje się w wynajmie zastępczym ubezpieczeń.Jako była piąta co do wielkości firma wynajmu samochodów w Ameryce Północnej, Thrifty koncentruje się na lokalizacjach:

  • lotnisk – wynajem samochodu z lotniska,
  • lokalnych rynkach – długoterminowy wynajem auta,
  • franczyzie i wynajem auta zastępczego,
  • usługach wsparcia franczyzowego.

wynajem-busow-9-osobowych-katowice-wakacje

Marka Thrifty zgodziła się na przejęcie przez The Chrysler Corporation za kwotę 263 mln USD w 1989 roku. Z kolei prezes Chrysler, Lee Iacocca, ogłosił, że jego firma sfinansuje część przejęcia spółki Snappy przez Thrifty za 40 mln USD.

Jako obecna spółka zależna The Hertz Corporation, Thrifty Car Rental działa w 77 krajach i terytoriach z 472 lokalizacjami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 589 lokalizacjami w obu Amerykach, Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w regionie Karaibów i Azji i Pacyfiku.
Nagrody i uznanie za wynajem busów.

Dollar Thrifty Automotive  na liście Fortune 1000 Company w 2003 roku

Sixt SE jest europejską wielonarodową firmą wynajmu samochodów, posiadającą około 4 000 lokalizacji w ponad 105 krajach. Sixt SE działa jako spółka dominująca i holdingowa Grupy Sixt, która prowadzi działalność międzynarodową w zakresie wynajmu i leasingu pojazdów. Większość firmy (60%) należy do rodziny Sixt, która zarządza firmą. Pozostały udział stanowią akcje zbywalne: SIX2 (XETRA). Jest to największa firma wynajmująca samochody w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Izraelu.

2019-01-07T08:56:55+00:00